Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że poliwęglan to jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów. Wykonać z niego można różnego rodzaju konstrukcje, takie jak na przykład zadaszenia, szklarnie czy też popularne w zakładach produkcyjnych oraz w magazynach świetliki dachowe. Znakomite parametry techniczne tego konkretnego materiału powodują, że poliwęglan jest elastyczny i odporny na działanie promieni UV. Dodatkowo odznacza się wysoką odpornością na niesprzyjające warunki pogodowe, takie jak na przykład silny wiatr czy też opady deszczu i śniegu. Wszystko to powoduje, że znajduje swoje zastosowanie w bardzo wielu obszarach.

Poliwęglan wygodę swojego montażu zawdzięcza przede wszystkim niewielkiej wadze. Dzięki temu instalacja do konstrukcji może być przeprowadzona nawet przez jedną lub dwie osoby i to bez potrzeby korzystania ze specjalistycznych narzędzi czy przyrządów. Wysoka wytrzymałość na uderzenia i inne czynniki zewnętrzne powoduje, że konstrukcje wykonane z poliwęglanu mogą być eksploatowane przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia.

Poliwęglan - w jaki sposób montować?

Przy montażu poliwęglanu warto zwrócić szczególną uwagę na rodzaj zastosowanych wkrętów. Ich długość powinna być dostosowana do grubości płyty. Ważne jest również, aby zadbać o odpowiednią siłę przykręcenia. Zbyt luźne elementy pod wpływem wiatru mogą zostać uszkodzone, natomiast zbyt silne przykręcenie może doprowadzić do pęknięcia powłoki. Podczas montażu może okazać się konieczne docięcie płyty poliwęglanu na odpowiedni wymiar. Do tego celu można wykorzystać piłkę do metalu. Dzięki temu realizacja będzie przeprowadzona w bardzo precyzyjny i dokładny sposób.

Jeśli tylko zauważymy, że mamy trudności z odpowiednim montażem płyty poliwęglanowej, można zdecydować się na jej przecięcie na pół. Dzięki temu znacząco podniesiemy bezpieczeństwo prowadzonych prac. Podczas montażu warto pamiętać, aby wkręty były mocowane co najmniej 4-5 centymetrów od siebie. Zapobiegnie to pękaniu materiału, które będzie spowodowane zbyt ciasnym nagromadzeniem elementów mocujących.