• FAQ

1. Co to jest poliwęglan komorowy?

Poliwęglan komorowy jest wykonany z poliwęglanu i składa się z dwóch bądź więcej warstw, które są ze sobą połączone pionowymi przegrodami. Te z kolei tworzą komory powietrzne, co sprawia, że materiał ten jest lekki i bardzo wytrzymały, a także odporny na uderzenia. Poliwęglan komorowy znajduje zastosowanie w budownictwie, reklamie oraz innych branżach wymagających przezroczystego i wytrzymałego materiału.

2. Czy poliwęglan żółknie?

Oferowane przez nasz materiały typu poliwęglan są odporne i wytrzymałe. Oznacza to, że nie grożą im odbarwienia i zżółknięcia. Poliwęglan jest trwałym materiałem, któremu niestraszne są promienie słoneczne czy inne czynniki atmosferyczne. Niezależnie więc od warunków, oferowany przez nasze przedsiębiorstwo poliwęglan nie żółknie.

3. Czy poliwęglan daje cień?

Oferowane przez nasze przedsiębiorstwo tworzywa poliwęglanowe mają zdolności do rozpraszania światła, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w konstrukcjach okiennych, dachowych czy osłonowych. Obecność poliwęglanu może pomóc w zmniejszeniu natężenia promieni słonecznych, dzięki czemu tworzy on subtelny efekt cienia.

4. Jaka jest żywotność poliwęglanu?

Staramy się dostarczać naszym Klientom tworzywa poliwęglanowe reprezentujące najwyższą jakość. Żywotność tego materiału uzależniona jest jednak między innymi od warunków jego eksploatacji, sposobu konserwacji czy sposobu wykonania instalacji z jego udziałem. Oferowany przez nas poliwęglan jest odporny na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu może służyć przez wiele lat.

5. Ile kosztuje 1m2 poliwęglanu?

Dostępny w ofercie naszego przedsiębiorstwa poliwęglan to stosunkowo tani materiał o szerokim zastosowaniu. Cena za 1m2 uzależniona jest jednak od wielu czynników. Jednym z nich jest oczywiście rodzaj tej materiału — w ofercie mamy ich kilka. Inna kwestia wpływająca na cenę to grubość czy ogólne wymiary poliwęglanu. W asortymencie mamy także poliwęglan przezroczysty i kolorowy – te czynniki również mają wpływ na koszt zakupu.

6. Z czego zrobić przezroczysty dach?

Do wykonania zadaszeń warto użyć materiału o dużej wytrzymałości oraz odporności, na przykład na warunki atmosferyczne takie jak promienie UV czy wilgoć. Doskonałym rozwiązaniem może w tym przypadku być oferowany przez nas poliwęglan tworzący subtelne rozproszenie światła. Materiał ten występuje w wielu wariantach rozmiarowych i kolorystycznych, a także grubościach, dlatego z łatwością można go dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji.

7. Jaki poliwęglan na dach lity czy komorowy?

Taki wybór zależy przede wszystkim od preferencji i potrzeb. Zarówno poliwęglan lity, jak i ten komorowy są dostępne w naszej ofercie. Jeśli zależy Ci na dużej sztywności, wytrzymałości oraz stosunkowo dużej przejrzystości, to poliwęglan lity będzie odpowiedni. Jeśli jednak istotna dla Ciebie jest elastyczność i lepsza izolacja — poliwęglan komorowy powinien być Twoim wyborem.

8. Jak odróżnić poliwęglan od plexi?

Oba z tych materiałów znajdują się w ofercie naszego przedsiębiorstwa. Poliwęglan jest jednak znacznie bardziej odporny na uderzenia niż pleksi. Druga kwestia to odkształcanie się w wysokiej temperaturze — poliwęglan w tym przypadku jest znacznie bardziej wytrzymały i nie odkształca się tak szybko, jak pleksi. Z kolei pleksi charakteryzuje się większą elastycznością niż poliwęglan, z łatwością też wraca do swojego kształtu.

9. Ile kosztuje 1 metr pleksi?

Podobnie jak poliwęglan, pleksi stanowi atrakcyjny cenowo materiał o szerokim zastosowaniu w różnych sytuacjach i obiektach. Także w przypadku pleksi cena za 1 metr uzależniona jest od kilku czynników — są nimi między innymi rozmiar, grubość czy kolor. W naszej ofercie znajdziesz bowiem materiał typu pleksi w wielu wariantach.

10. Co można zrobić z pleksi?

Oferowany przez nasze przedsiębiorstwo materiał pleksi jest elastyczny, odporny na uszkodzenia i lekki. Takie cechy sprawiają, że jego zastosowanie jest dosyć szerokie. Pleksi z naszej oferty można więc wykorzystać między innymi do wykonania daszków i zadaszeń balkonów, półek sklepowych, osłon maszyn czy kopuł świetlnych albo kasetonów reklamowych.

11. Czy plexi przepuszcza ciepło?

Mimo że pleksi jest materiałem termoplastycznym, jego zdolność do przewodzenia ciepła jest stosunkowo mała. Oznacza to, że ciepło przenika przez pleksi słabiej niż przez inne tego typu materiały. Pleksi nie stanowi także dobrego wyboru, jeśli liczysz na dobre przewodzenie termiczne. Przepuszczalność cieplna tego materiału, uzależniona jest jednak od jego grubości, należy o tym pamiętać.

12. Czy plexi nadaje się do szklarni?

Właśnie do tego celu bardzo często nasi Klienci wykorzystują pleksi. Wszystko dlatego, że oferowana przez nas w różnych wariantach pleksi jest materiałem lekkim, odpornym na uszkodzenia mechaniczne, a także elastycznym i mniej podatnym na pękanie niż na przykład szkło. Co więcej, pleksi oferuje dobrą przezroczystość — swobodny przepływ promieni słonecznych jest niezwykle ważny dla roślin.