Każdemu z nas zależy, aby użytkowane płyty poliwęglanowe charakteryzowały się znakomitym wyglądem i były estetyczne oraz zadbane. Akcesoria tego typu są najczęściej wykorzystywane jako zadaszenia wiat, a także jako elementy innych konstrukcji. W zależności od tego, gdzie są montowane, mogą być poddawane niesprzyjającym warunkom pogodowym, a także innym czynnikom negatywnie wpływającym na ich wygląd. Powoduje to, że aby móc cieszyć się znakomitymi walorami estetycznymi płyt poliwęglanowych, należy o nie w odpowiedni sposób zadbać i właściwie konserwować.

W jaki sposób składować płyty poliwęglanowe?

Płyty poliwęglanowe powinny być magazynowane w pozycji poziomej, na niezbyt wysokich stertach o tych samych wymiarach. W sytuacji, gdy mamy do czynienia z płytami o różnych wymiarach, na samym dole powinny znajdować się akcesoria największe, natomiast na samej górze najmniejsze. W czasie składowania akcesoria tego typu powinny być we właściwy sposób zabezpieczone przed działaniem niesprzyjających czynników, takich jak nadmierne nasłonecznienie czy też wilgoć. Dobrze, gdyby wloty komór były zabezpieczone cienką taśmą, natomiast powierzchnia płyt specjalną folią ochronną. Zapobiegnie ona tworzeniu się zadrapań i zarysowań.

Czyszczenie płyt poliwęglanowych

Tworzący się na powierzchni płyt poliwęglanowych osad może skutecznie ograniczać dopływ światła, dlatego bardzo istotne jest, aby w odpowiedni sposób o nie zadbać i gdy tylko to konieczne, wyczyścić. Wykorzystać do tego celu można różne środki, między innymi miękkie gąbki i roztwór wody z płynem. Sporej wielkości konstrukcje można czyścić przy pomocy myjki ciśnieniowej, jednak istotne jest, aby nie używać zbyt dużego ciśnienia (maksymalnie 100 bar). Istotne jest, aby unikać stosowania szorstkich narzędzi i rozpuszczalników.

Odpowiednie dbanie o płyty poliwęglanowe spowoduje, że akcesoria będą się znakomicie prezentowały nawet przez bardzo długi czas eksploatacji. Sprostają więc oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób.